WET   Witamy na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej!

20-950 LUBLIN, ul. Akademicka 13
DZIEKANAT tel. 81 528 47 22, PORTIERNIA: bud. A, tel. 81 528 46 26Stowarzyszenia studenckie

« wstecz

 

 

 

KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA

 

Międzynarodowa organizacja IVSA (International Veterinary Student’s Association) mieści się w pokoju 562 Collegium Veterinarium na Uniwerystecie Prrzyrodniczym w Lublinie. Liczymy 56 członków i jesteśmy studentami od I do VI roku Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie. Mamy szereg różnych zainteresowań od kotów i psów, bydła, świń, koni, zwierząt egzotycznych, a skończywszy na badaniach laboratoryjnych, dermatologii i chirurgii zwierząt. Każdy z członków naszej międzynarodowej organizacji jest żądnym wiedzy młodym studentem, który pragnie rozwijać swoje zainteresowania i poszerzać umiejętności na poziomie nie tylko intelektualnym ale i również manualnym. Poprzez prężnie działającą pomoc koleżeńską i ogromne chęci do pracy jesteśmy w stanie czerpać szereg korzyści z podejmowanych działań naszej międzynarodowej organizacji. Nawiązujemy kontakty ze studentami Medycyny Weterynaryjnej zarówno z Polski jak i z całego świata, a częste wyjazdy naszych członków na zagraniczne praktyki lekarskie dają możliwość korzystania z wiedzy najlepszych lekarzy weterynarii i doskonalenia swojego języka obcego. Poprzez organizowanie licznych sympozjów i kongresów nie tylko zdobywamy wiedzę dla siebie, ale także przekazujemy ją dalej całej społeczności weterynaryjnej. Celem naszej międzynarodowej organizacji jest możliwość samodoskonalenia, zdobywanie ogromnego doświadczenia zawodowego i nawiązywanie koleżeńskich kontaktów ze studentami z całej kuli ziemskiej.

 

 

 

IVSA Lublin - Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Weterynarii w Lublinie Działamy na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Nasza organizacja w tym momencie liczy blisko 150 członków ! Obecnie IVSA zrzesza uczelnie weterynaryjne i studentów z całego świata, niezależnie od rasy, płci, religii czy poglądów. Istnieje, by pomagać zwierzętom i ludziom całego świata poprzez wykorzystanie zapału i poświęcenia studentów weterynarii. Zajmujemy się organizacją cyklicznych spotkań pod nazwą "Wtorki Kliniczne" oraz konferencji dla studentów medycyny weterynaryjnej należących do IVSA. Również prowadzimy wymiany studenckie z innymi oddziałami IVSA na całym świecie. Rozwijając nasze stowarzyszenie wyjeżdżamy na międzynarodowe sympozja oraz kongresy na całym świecie zrzeszające wszystkie oddziały IVSY i nie tylko.
W ramach naszej działalności zapewniamy naszym członkom bezpłatne warsztaty m.in. z endoskopii, USG, okulistyki, chirurgii oraz możliwość uczestnictwa podczas weterynaryjnych wydarzeń tj. Międzynarodowy Kongres Małych Zwierząt orgaznizowany przez PSLWMZ, VETFORUM, konferencje organizowane przez PERFECTVET.  Wspieramy zbiórki na rzecz lubelskich schronisk.

 

 

Nasz zarząd na rok akademicki 2018/2019:

 

 

President - Kacper Siwiec
president.ivsa.uplublin@gmail.com

VP - Patrycja Filipiak
vicepresident.ivsa.uplublin@gmail.com

Exchange Officer -Piotr Bobrowski
-Ewa Dąbrowska
exchangeofficer.ivsa.uplublin@gmail.com

Information Officer - Agata Strzałkowska
- Krystyna Wędrychowska
secretary.ivsa.uplublin@gmail.com

Treasurer - Maciej Mitura
treasurer.ivsa.uplublin@gmail.com

 

 

Link do FB- https://www.facebook.com/IVSA.Lublin

 

 

INSTAGRAM- https://www.instagram.com/ivsalublin/?hl=pl

zarząd 2018 - 2019

PDF Agata Strzałkowska

PDF Ewa Dąbrowska

PDF Kacper Siwiec

PDF Krystyna Wędrychowska

PDF Maciej Mitura

PDF Patrycja Filipiak

PDF Piotr Borowski

PDF Zofia Ziółkowska

zarząd 2019 - 2020

PDF

 

Wydarzenia 

2018 PDF, PDFkonferencja chirurgiczna,  

2019 PDF, PDF, konferencja chirurgiczna, konferencja behawioralna, IVSA Journal 

 

IVSA Lublin 2019